Povýšili jsme cestování na zážitek…

 

Setra opět získala cenou za design. Autokary  TopClass 500 a 500 ComfortClass obdržely cenu „German Design Award,Special Mention 2015 in the Excellent Product Design – Transportation and Public Design“ ve své kategorii výrobků. Cena se uděluje značce, subjektu za vynikající  design v soutěži, která vznikla v roce 1953 z iniciativy Spolkového sněmu.

Jednomyslné vyjádření poroty mělo své důvody, systematicky provedený aerodynamický design  vnějšího pláště s inovativním provedením zádě utváří celkový dojem z této rodiny  zájezdových autobusů.  Prvky, jako progresivní postranní křivky propůjčují modelové řadě 500 elegantní a luxusní vzhled. Jednotná je forma a výsledek barevné souhry prvků ve vnitřní výbavě. Je také samozřejmý vyřešený ergonomický design pro oblast řidiče. LED osvětlení zajišťuje jak bezpečnou, tak i domáckou atmosféru. “

Společně se svým týmem, Mathias Lenz, vedoucí oddělení designu Daimler Buses, je nadmíru potěšen získáním ceny „Pro nás je to velká pocta, získat výjimečně zvláštní uznání, neboť v sobě spojuje design dvou výrobků TopClass 500 a ComfortClass 500 z jedné modelové řady.“ Oficiální obřad předání cen Německé Design Award se konal v únoru 2015.

zdroj: Evobus

Setra Club logo L