Povýšili jsme cestování na zážitek…

Setra TopClass 500

Světová premiéra nového autokaru Setra TopClass 500 prezentuje vynikající technické dovednosti lídra evropského autobusového průmyslu. Nejnovější TopClass je produkt z Ulmu, jedná se o model, který již od prvopočátku překypuje sebevědomím, jako ještě žádný autokar před tím. Při navrhování nového luxusního, třínápravového autokaru nové generace, Daimler AG nepřistoupil k pomíjivým trendům.  Dnes je jasně vidíme, že TopClass 500 zůstane mladý po dlouhé období a tím  nastavil   trvale dlouhodobé trendy v designu, inovaci, pohodlí a bezpečnosti.

  • TopClass 500 nastavuje nové trendy v exkluzivním cestovním segmentu
  • Top prémiová třída zájezdového autokaru bude prezentována na podzim 2013
  • Nová Setra s novou výraznou přední tváří
  •  Ojedinělý aerodynamický tvar spojení elegance s účinností
  •  TopClas nyní ve třech délkách S 515 HDH, S 516 HDH a S 517 HDH

Setra zůstává stále Setrou!

Při prvním pohledu na nejnovější Topclass 500 je jasné, že Setra stále zůstává Setrou, přestože se dynamicky neustále vyvíjí. Přes veškeré zásadní úpravy si udržuje stále čisté a jasné linie. TopClass 500 jako další autobus z prestižní řady, zaujímá pozici autokaru s nejlepšími povahovými vlastnosti. Hartmut Schick, ředitel Daimler Buses říká: „Je jisté, že produkty TopcClass 500 velmi brzy budou objektem zájmu po celé Evropě.  Nová Setra TopClass 500 představuje první ligu při výrobě zájezdových autobusů, je to nabídka pro každého dopravce, v jehož náplni je exkluzivní cestovní program, který se odlišuje se od ostatních a nabízí svým hostům jen ty nejlepší služby z nejlepších v každém ohledu. „

Navržené „plovoucí“ prvky vyjadřují lehkost a dominanci

Černý čelní panel s trojrozměrným s výrazným kovovým nápisem SETRA, již na první pohled upoutá pozornost. Kovové dekorativní pásky vytváří zakřivené efektní propojení s LED ukazateli směru. Nezávislý design nové tváře Setry v kombinaci s kovovými prvky zdůrazňuje hodnotu, funkčnost a spolehlivost – „plovoucí“ designové prvky vyjadřují mimořádnou lehkost a dominanci. Stejně jako jejich předchůdců má  TopClass 500 také výrazný prvek „La Linea“ s rozděleným trojrozměrný charakterem, který objímá aerodynamicky celý trup autokaru a je zakončený tvarem šípu.

 Prestižní  model TopClass odhaluje exkluzivní pocit pohodlí

TopClass 500 kombinuje luxus a efektivitu až v nevídané míře. Podobně jako ComfortClass 500, který se představil v roce 2012, je i tady aerodynamický tvar nových zájezdových autobusů vytvářen ve složitém procesu vývoje a rozsáhlých testů v aerodynamickém tunelu. Optimalizované přechody z přední části do bočních stěn, střechy a zadní částí autobusu zaručuje mnohem nižší hladinu hluku v TopClass 500  v prostoru pro cestující. Výrazný aerodynamický tvar a další detaily zaručují exkluzivní obtékání karoserie vzduchem s měřenou hodnotou 0,33, která je obvyklá u vyspělých sportovních vozů. Z hlediska ekonomiky s nízkými provozními náklady během celého životního cyklu se řadí nové modely Setra 500 na první pozice evropského automobilového průmyslu.

 TopClass – rozměrný, variabilní, výkonný, bezpečný

TopClass 500 je k dispozici v rozměrech: S 515 HDH, S 516 HDH a S 517 HDH v délce 12,5 m, 13,3 m a 14,2 m. Celková výška vozidla je 3,88 metrů. Pod kapotou Topclass 500 najdeme motory OM 471 LA in-line šestiválec s vonem 350 kW a 375 kW v kombinaci s GO 250-8 převodovkou Powershift zajišťuje silné zrychlení – maximální účinnost a úsporu paliva. Mimo dodržení emisní normy Euro VI pro nová vozidla, které nabývá platnost v roce 2014, celková koncepce Topclass 500 již bere ohled  i na množství bezpečnostních předpisů a právních předpisů, které se projeví v příštích letech. To zahrnuje dodatečné požadavky týkající se asistenčních systémů platné od roku 2015, jakož i směrnice ECE-R 66/01, která vyžaduje zvýšenou stabilitu při převrácení zájezdových autobusů, která vstoupí v platnost o dva roky později.

TopClass 500 – je ve znamení inteligentní lehké stavební koncepce, která snižuje hmotnost karoserie o více než 150 kg a zaručuje větší sílu navzdory nižší hmotnosti.

TZ:  EvoBus