Povýšili jsme cestování na zážitek…

 

Největší německá letecká společnost Lufthansa bude nyní přepravovat své cestující novými zájezdovými autobusy S  516 ComfortClass. V barvách Lufthansa,  tři nové, dvounápravové autobusy Setra 516 HD ComfortClass bude provozovat na lince spojující Alsasko s letištěm ve Frankfurtu transkontinentální dopravce společnost  Traco Tours. Denně se počítá až z dvanácti párů spojů na dvěstěkilometrové trase mezi Štrasburkem a Frankfurtem.

Aerodynamicky koncipované zájezdové autobusy mají kapacitu pro 48 cestujících a vybaveny jsou pohodlnými sedadly  Voyage Setra Touring. Moderní audio / video systém nabízí pasažérům během cesty zábavu a informace. Zároveň jsou autobusy vybaveny řadou elektronických palubních systémů, zaměřených na problematiku bezpečnosti. Jedná se o paket “ Assist Systems balíček“, který výhradně nabízí Setra, zahrnuje funkce jako například, Lane Assistant , adaptivní tempomat, aktivní brzdový asistent ( ABA2 ) s dodatečnou funkcí Assist stop-and – go  a také automatické monitorování tlaku v pneumatikách.

Nová Setra ComfortClass Daimler Buses   byla poprvé představena v roce 2012. Prokázala vynikající energetickou úspornost při testovací akci Record Run. V říjnu 2013, dálkový autobus Setra nové generace, byl oceněn titulem  „Coach of the Year 2014″ na nejprestižnějším evropském autobusovém veletrhu Busworld v Kortrijku,  porotou odborníků složené z 19 evropských autobusových novinářů. Další ocenění získal úspěšný autobus S 515 HD ComfortClass “ Green Coach Award 2014 „ v  odborných časopisech “ Omnibusrevue “ a “ Busfahrer „, zejména díky své nízké spotřebě paliva.

TZ: Daimler Buses